Deštné

Deštné v Orlických horách a okolí

Tato horská obec je největším turistickým centrem v Orlických horách . Nabízí  vyžití pro aktivní strávení  volného času , a to nejen v zimním období, ale v posledních letech i v létě.

V letní sezóně zde najdete ideální místo pro turistiku i cykloturistiku. K dispozici máte velké množství značených cyklistických tras. Řídký provoz na horských silničkách přímo vybízí k výletům a vyznavači extrémnější jízdy s horskými koly naleznou své cesty po lesních stezkách a na opuštěných sjezdovkách. Kola si můžete také půjčit přímo na místě.

Pro aktivní využití volného času lze vyzkoušet i nedaleký lanový park, který nabízí zábavu nejen pro děti, ale i dospělé. Dále je zde půjčovna čtyřkolek, kolečkových běžek a bruslí.

 V letním období jev provozu taktéž sedačková lanovka. Více informací o cenách, a provozní době naleznete na www.skicentrumdestne.cz.

Kochat se nádhernými scenériemi Orlických hor můžete i ze hřbetu koně. Nedaleká jízdárna totiž celoročně nabízí jezdecké kurzy spojené s romantickými vyjížďkami do okolních kopců.
Okolí hotelu vám poskytne spoustu nádherných tras pro pěší turistiku.  V roce 2019 nově otevřná rozhledna z  Velké Deštné Vám nabídne krásné výhledy po okolí.  K zastavení rozhodně stojí i  Masarykova Chata na vrchu Šerlich, nebo Šerlišský mlýn.  Hřebenovka  vedoucí po česko-polských hranicích, od Masarykovy chaty, přes Vrchmezí  nabídné úžasnou podívanou na přírodní úkazy Orlických hor i Krkonoš. 

Další možnosti v okolí – rybaření, sběr hub, výchozí bod pro podnikání výletů do okolí jako např: zámky: Opočno, Častolovice , Rychnov n.Kněžnou, Náchod , Nové Město n.Metují . Často navštěvovanými místy jsou i ,Zoo s vyhlášeným Safari parkem ve Dvoře Královém n.Labem, vojenské opevnění v Dobrošově, či nedaleký bunkr Hanička, romantické místo české historie – Babiččino údolí, a zámek v Ratibořicích, Adršpašské skály, apod.

Zima:

Deštné v Orlických horách nabízí ideální podmínky pro sjezdové lyžování, a to pouhých 30 m od našeho hotelu. Celková délka sjezdových tratí je 4,6 km. V provozu je také U-rampa pro vyznavače snowboardingu. Sjezdovky jsou vhodné především pro rodiny s dětmi. Místní černá sjezdovka ale uspokojí i náročnější lyžaře, každoročně se zde např. konají mezinárodní závody na skibobech. Více informací o možnostech lyžování a dalších službách naleznete na www.skicentrumdestne.cz


Pokud nemáte vlastní lyže, tak součástí Skicentra je také půjčovna lyžařského vybavení. Zde si můžete půjčit nejen lyže a veškeré další vybavení pro sjezdové lyžování, ale také běžky. V areálu skicentra najdete také oblíbenou lyžařskou školu pro děti s výtečnými lyžarskými instruktory.

Také vyznavači běhu na lyžích nepřijdou zkrátka. V blízkosti hotelu najdete několik kilometrů běžeckých tras, které jsou precisně značeny a pečlivě udržovány.

Výhodná poloha tohoto hotelu naproti sedačkové lanovce, kde probíhá i noční lyžování, předurčují ubytování v hotelu Praha k nanejvýš atraktivním nabídkám v tomto regionu.

 

AKCE V DEŠTNÉM V ORLICKÝCH HORÁCH PRO ROK 2020-21

/ bude upřesněno/