Deštné

Deštné v Orlických horách a okolí

Tato horská obec je největším turistickým centrem v Orlických horách , a to nejen v zimním období, ale v posledních letech i v létě.

V letní sezóně zde najdete ideální místo pro turistiku i cykloturistiku. K dispozici máte velké množství značených cyklistických tras. Řídký provoz na horských silničkách přímo vybízí k výletům a vyznavači extrémnější jízdy s horskými koly naleznou své cesty po lesních stezkách a na opuštěných sjezdovkách. Kola si můžete také půjčit přímo na místě.

Pro aktivní využití volného času lze vyzkoušet i nedaleký lanový park, který nabízí zábavu nejen pro děti, ale i dospělé. Dále je zde půjčovna čtyřkolek, kolečkových běžek a bruslí.

 V letním období jev provozu taktéž sedačková lanovka. Více informací o cenách, a provozní době naleznete na www.skicentrumdestne.cz.

Kochat se nádhernými scenériemi Orlických hor můžete i ze hřbetu koně. Nedaleká jízdárna totiž celoročně nabízí jezdecké kurzy spojené s romantickými vyjížďkami do okolních kopců.
Okolí hotelu vám poskytne spoustu nádherných tras pro pěší turistiku.

Další možnosti v okolí – rybaření, sběr hub, výchozí bod pro podnikání výletů do okolí jako např: zámky: Opočno, Častolovice , Rychnov n.Kněžnou, Náchod , Nové Město n.Metují . Často navštěvovanými místy jsou i ,Zoo s vyhlášeným Safari parkem ve Dvoře Královém n.Labem, vojenské opevnění v Dobrošově, či nedaleký bunkr Hanička, romantické místo české historie – Babiččino údolí, a zámek v Ratibořicích, Adršpašské skály, apod.

Zima:

Deštné v Orlických horách nabízí ideální podmínky pro sjezdové lyžování, a to pouhých 30 m od našeho hotelu. Celková délka sjezdových tratí je 4,6 km. V provozu je také U-rampa pro vyznavače snowboardingu. Sjezdovky jsou vhodné především pro rodiny s dětmi. Místní černá sjezdovka ale uspokojí i náročnější lyžaře, každoročně se zde např. konají mezinárodní závody na skibobech. Více informací o možnostech lyžování a dalších službách naleznete na www.skicentrumdestne.cz


Pokud nemáte vlastní lyže, tak součástí Skicentra je také půjčovna lyžařského vybavení. Zde si můžete půjčit nejen lyže a veškeré další vybavení pro sjezdové lyžování, ale také běžky. V areálu skicentra najdete také lyžařskou školu pro děti i dospělé.

Také vyznavači běhu na lyžích nepřijdou zkrátka. V blízkosti hotelu najdete několik kilometrů běžeckých tras, které jsou precisně značeny a pečlivě udržovány.

Výhodná poloha tohoto hotelu naproti sedačkové lanovce, kde probíhá i noční lyžování, předurčují ubytování v hotelu Praha k nanejvýš atraktivním nabídkám v tomto regionu.

 

AKCE V DEŠTNÉM V ORLICKÝCH HORÁCH PRO ROK 2015

13.6.2015 (Sobota)

Pochod pod Deštníkem

Na tradiční Pochod pod Deštníkem Vás zve ZŠ a MŠ Deštné v Orl. h.

Deštné v Orlických horách (ZŠ a MŠ Deštné)

 

20.6.2015 (Sobota)

Dětský in line víkend a adventure den s veveřákem Čendou

Dětský in line víkend a adventure den s veveřákem Čendou

Deštné v Orlických horách (Kozí chlívek)

červenec

4.7.2015 (Sobota)

Slavnosti ohňů

Oheň je nerozlučný průvodce obyvatel Orlických hor od pradávna.

Deštné v Orlických horách

 

11.7.2015 (Sobota)

Víkend archeologických technologií

Skanzen Villa Nova Vás srdečně na Víkend archeologických technologií

Uhřínov pod Deštnou (Villa Nova)

 

18.7.2015 (Sobota)

Zvonečkový jarmark aneb Slavnosti zvonkohry

Čtvrtý ročník Zvonečkového jarmarku na Staré cestě v Deštném v Orlických horách vás zve za divadly pro děti i dospělé. Nakoupíte zvonky z tradičních i netradičních materiálů a mnoho zvonků vznikne přímo před vašima očima. Občerstvení zajištěno.

Deštné v Orlických horách (Ateliér zvonaře a hrnčířky)

31.7.2015 (Pátek)

Tavení skla dřevem

Tavení skla dřevem má již za sebou více jak dvacetiletou tradici. V průběhu let se z experimentu stala velká prezentační akce doplněna o bohatý program, kterou navštěvuje během víkendu více jak 2500 návštěvníků.

Deštné v Orlických horách (Muzeum zimních sportů, turistiky a řemesel)

srpen

8.8.2015 (Sobota)

Víkend archeologických technologií

Skanzen Villa Nova Vás srdečně na Víkend archeologických technologií

Uhřínov pod Deštnou (Villa Nova)

září

5.9.2015 (Sobota)

Kačenčino loučení s létem

Pohádkový les plný překvapení a her pro děti.